Nie posiadasz zbyt żyznej gleby w miejscu, gdzie został posiany rzepak?

Zdecydowałeś się posiać rzepak w miejscu, gdzie żyzność gleby pozostawia wiele do życzenia, a tym samym zastanawiasz się co zrobić, aby ewentualne plony były całkiem udane? Oczywiście istnieje przynajmniej kilka rzeczy, a raczej czynności o jakich musimy pamiętać, przede wszystkim zaleca się przygotowanie odpowiedniej zaprawy nasiennej, jaka sama w sobie się sprawdzi w początkowym etapie rozwoju rzepaku.

Pewnie, że taki materiał siewny, jest między innymi odporny na chwasty czy różnorodne grzyby, choroby jakie mogą mieć miejsce. Jednak oprócz niego, trzeba przemyśleć też kwestię zastosowania innych preparatów, oprysków oraz nawozów, w tym ostatnim przypadku zaleca się zwłaszcza nawozy donasienne, jakie również posiadają wiele zalet. Nie zapominajmy też o ochronie rzepaku przed chwastami, chorobami czy insektami, tutaj pomogą nam w tym insektycydy, herbicydy oraz fungicydy, a więc sprawdzone chemiczne środki ochrony roślin uprawnych. Nie od dziś zaleca się też wykorzystanie regulatorów wzrostu, jakie umożliwiają wzmocnienie tkanek źdźbeł oraz plonów, mają też diametralny wpływ na polepszenie procesu fotosyntezy czy samej ich krzewistości. Nie są to wszystkie czynności oraz zabiegi pielęgnacyjne czy ochronne, jakie w przypadku upraw rzepaku przy mało żyznej glebie należy przeprowadzić, odżywianie i nawożenie gleby, ma też kluczowe dla nas w wielu sytuacjach znaczenie.

Czym jest regulator wzrostu?

Często nie jesteśmy świadomi tego, iż istnieją takie preparaty jak regulator wzrostu, które są wskazane oraz przydatne przy uprawach nie tylko rzepaku, ale jęczmienia, kukurydzy owca czy różnorodnych zbóż. Jeżeli dotychczas nie mieliśmy z takimi preparatami za wiele wspólnego, to wszystkiego dowiemy się na stronie https://innvigo.com/regulatory-wzrostu/, gdzie zyskamy dostęp do ich producenta. Jest to firma, jaka dokłada wszelkich starań by oferowane przez nią chemiczne środki ochrony roślin, zawsze zapewniały maksymalny efekt gdy idzie o ich działania lub zastosowanie pozwoliło nam na uzyskanie jasno określonego celu.